Wydarzenia

Europejski Tydzień Mobilności.

W ramach Europejskiego Dnia Mobilności  - dnia 20.12.2022 Mieszkańcy Domu wzięli udział w akcji promowania właściwych postaw kierujących do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Organizatorem akcji był Urząd Miasta Krakowa, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, Straż Miejska Miasta Krakowa, którzy wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 43 w Krakowie dziękowali kierowcom za przestrzeganie zasad ruchu drogowego z uwzględnieniem szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych  podczas przechodzenia przez jezdnię. Zatrzymywani przez Policję kierowcy, przepuszczający naszą grupę ze zrozumieniem traktowali osoby niepełnosprawne, dlatego zostali obdarowani przez osoby biorące udział w akcji słodyczami, odblaskami i drobnymi upominkami wykonanymi własnoręcznie przez mieszkańców Domu.Ponadto Mieszkańcy Domu mieli okazję wysłuchać bardzo przydatnej pogadanki na temat prawidłowych zachowań podczas poruszania się po mieście, stosowania odblasków i przestrzegania zasad przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Atrakcyjność odwiedzin wzmocniły maskotki Policji Komendy Miejskiej w Krakowie – Smok Bazyli oraz Straży Miejskiej – Smok Barbakus. Nasi mieszkańcy byli zachwyceni ich obecnością. Radość na ich twarzach mówiła nam wszystkim jak ważne było to dla nich wydarzenie i spotkanie. Krótką relację z tego wydarzenia z udziałem naszych Mieszkańców, Policji i Straży Miejskiej można zobaczyć na PLAY KRAKÓW NEWS około 17 minuta : https://playkrakow.com/vods/vod.3786 Jesteśmy wdzięczni Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej Krakowa za udział w akcji, która niewątpliwie podnosi bezpieczeństwo Mieszkańców podczas wyjść poza teren Domu.

Spotkanie z żołnierzami WOT.

13 września odwiedzili nas żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wizyta była bardzo oczekiwana przez naszych mieszkańców i budziła wiele pozytywnych emocji. Nasi goście pokazali nam film o swojej pracy, odpowiadali na wiele pytań dotyczących ich szkoleń, wyjazdów na misje, trudnych sytuacji ale i na te dotyczące tego co je żołnierz i ile waży kamizelka. Mogliśmy przymierzyć hełmy, kamizelki, pomalować twarze i wsiąść do wojskowego samochodu. Na koniec zostaliśmy obdarowani pięknymi upominkami. Dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i życzliwość jaką nas obdarowali. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie.

Wakacyjny wyjazd z Wolontariuszami ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „ŁANOWA” – Rowy 🙂 13-20 sierpnia 2022r

Jak co roku grupa mieszkańców wyjechała na wakacje z przyjaciółmi ze SPON "Łanowa". Tym razem wakacyjna przygoda toczyła się w Rowach a z Krakowa nad morze zawiozło ich Pendolino. Pogoda dopisała, zabawom i radości nie było końca, plażowanie, spacery, wspólne zabawy i szaleństwa. Dla każdego coś miłego a po powrocie do Domu opowieści i wspominki z małym żalem, że czas obozowy tak szybko upłynął. Dziękujemy za ten cudownie radosny czas !!! OGŁOSZENIE : Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ŁANOWA poszukuje Wolontariuszy, jeśli jesteś zainteresowany, chcesz oddać cząstkę swego czasu naszym Mieszkańcom, lub zechcesz ich wspomóc w inny sposób, łap kontakt na stronie https://lanowa.org/ Więcej zdjęć i relacje z działalności Stowarzyszenia znajdziesz tu https://www.facebook.com/lanowa Serdecznie zapraszamy 🙂

Wycieczka do „Lawendowego Zacisza”

Dnia 13 lipca mieszkanki i mieszkańcy mieli przyjemność uczestniczyć w wycieczce do „Lawendowego Zacisza” w Fałkowicach, gdzie poza niesamowitym relaksem w otoczeniu pięknych kwiatów, odbyły się plenerowe warsztaty z tworzenia zapachowych woreczków. Mieszkańcy mogli również spróbować miejscowych, swojskich wyrobów i lawendowej lemoniady.

Piknik „Dziś się każdy dowie jak to jest w Krakowie”

12 czerwca 2022 roku mieliśmy przyjemność gościć rodziny, bliskich i przyjaciół Mieszkańców oraz krakowskiego Lajkonika by wspólnie celebrować dzień rodziny podczas podczas Pikniku w stylu krakowskim. Poza radością z pięknych, rodzinnych momentów, uczestnicy mogli podziwiać przedstawienia grupy artystycznej "Bemol i Wiolinka" oraz Wolontariuszy SPON "Łanowa" a także korzystać z atrakcji takich jak: plecenie wianków czy próbowanie krakowskich przysmaków. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu i tańca. Piknik upłynął we wspaniałej atmosferze, pełnej wzruszeń i radości.

Dzień Seniora.

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października Europejski Dzień Seniora a 14 listopada Światowy Dzień Seniora. Każdego z tych dni szczególnymi działaniami obejmowane są osoby starsze. Chcielibyśmy, aby nasi Seniorzy zawsze byli szczęśliwy. Tak właśnie jak dziś, kiedy otrzymali moc życzeń od uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej w Krakowie. Jak co roku nasi Przyjaciele pamiętali o tych, którzy tej pamięci i uwagi potrzebują szczególnie. Dziękujemy Wam za Waszą wrażliwość a naszym Seniorom życzymy dni pełnych zdrowia i szczęścia.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2021r.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada Mieszkańcy wraz z personelem spotkali się  by po raz kolejny wspólnie uczcić Odzyskanie Niepodległości przez Polskę, śpiewając pieśni patriotyczne oraz uczestnicząc w zajęciach przybliżających nasze symbole narodowe. Mieszkańcy obejrzeli również film edukacyjny o symbolach narodowych, po którym odbyła się pogadanka tematyczna.

Przyjęcie Sakramentu Chrztu i Eucharystii.

6 listopada dwoje naszych Mieszkańców,  Zofia i Kamil  przyjęło sakramenty  Chrztu i Eucharystii. W tym podniosłym dniu towarzyszyło im grono najbliższych, życzliwych osób. Z okazji przyjęcia Sakramentów życzymy Zosi i Kamilowi nieustającej opieki Jezusa i nadziei, która pomoże pokonać wszelkie przeciwności.

Pacanów – Europejskie Centrum Bajek.

4 listopada Mieszkańcy 5 i 6 Działu udali  się na wycieczkę do Pacanowa. Celem  podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka. Na miejscu powitała grupę królewna Śnieżka, zapraszając do zwiedzania bajkowej krainy, gdzie czekały na nas liczne atrakcje. Mogliśmy tu w bardzo ciekawy sposób przypomnieć sobie i zgłębiać wiedzę na temat przeróżnych bajek, baśni i ich bohaterów. Podróż po Bajkowym Świecie pociągiem była niespodzianką, która wywołała uśmiech na naszych twarzach, podobnie jak przejście przez pień.W Małym Teatrze obejrzeliśmy spektakl: „Mała Syrenka”, mogliśmy z bliska obejrzeć jak wygląda marionetka. Następnie udaliśmy się do Magicznej księgarni po upominki i do ogrodu, gdzie  mogliśmy pospacerować w jesiennym klimacie.

Skip to content