Wydarzenia

Dzień Seniora.

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października Europejski Dzień Seniora a 14 listopada Światowy Dzień Seniora. Każdego z tych dni szczególnymi działaniami obejmowane są osoby starsze. Chcielibyśmy, aby nasi Seniorzy zawsze byli szczęśliwy. Tak właśnie jak dziś, kiedy otrzymali moc życzeń od uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej w Krakowie. Jak co roku nasi Przyjaciele pamiętali o tych, którzy tej pamięci i uwagi potrzebują szczególnie. Dziękujemy Wam za Waszą wrażliwość a naszym Seniorom życzymy dni pełnych zdrowia i szczęścia.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2021r.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada Mieszkańcy wraz z personelem spotkali się  by po raz kolejny wspólnie uczcić Odzyskanie Niepodległości przez Polskę, śpiewając pieśni patriotyczne oraz uczestnicząc w zajęciach przybliżających nasze symbole narodowe. Mieszkańcy obejrzeli również film edukacyjny o symbolach narodowych, po którym odbyła się pogadanka tematyczna.

Przyjęcie Sakramentu Chrztu i Eucharystii.

6 listopada dwoje naszych Mieszkańców,  Zofia i Kamil  przyjęło sakramenty  Chrztu i Eucharystii. W tym podniosłym dniu towarzyszyło im grono najbliższych, życzliwych osób. Z okazji przyjęcia Sakramentów życzymy Zosi i Kamilowi nieustającej opieki Jezusa i nadziei, która pomoże pokonać wszelkie przeciwności.

Pacanów – Europejskie Centrum Bajek.

4 listopada Mieszkańcy 5 i 6 Działu udali  się na wycieczkę do Pacanowa. Celem  podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka. Na miejscu powitała grupę królewna Śnieżka, zapraszając do zwiedzania bajkowej krainy, gdzie czekały na nas liczne atrakcje. Mogliśmy tu w bardzo ciekawy sposób przypomnieć sobie i zgłębiać wiedzę na temat przeróżnych bajek, baśni i ich bohaterów. Podróż po Bajkowym Świecie pociągiem była niespodzianką, która wywołała uśmiech na naszych twarzach, podobnie jak przejście przez pień.W Małym Teatrze obejrzeliśmy spektakl: „Mała Syrenka”, mogliśmy z bliska obejrzeć jak wygląda marionetka. Następnie udaliśmy się do Magicznej księgarni po upominki i do ogrodu, gdzie  mogliśmy pospacerować w jesiennym klimacie.

Węglówka 20-21.10.2021r

Piękna jesień sprawiła, ze mieszkańcy II Działu OT wyjechali na dwudniową wycieczkę do węglówki. W planach było wspólne gotowanie, grill, spacery po leśnych dróżkach i pełen relaks poza miastem. Piękna pogoda pomogła nam wszystko zrealizować. Mamy nadziej, że uda nam się tu znowu przyjechać w najbliższym czasie.

Październikowe Zakopane.

W październiku mieszkańcy dwukrotnie odwiedzili Zakopane. Wyjeżdżali na Kasprowy Wierch  i Gubałówkę. Spacerowali po Krupówkach i rozkoszowali się otaczającą  przyrodą, podziwiali piękne widoki. Pogoda w górach zmienną jest, jednych przywitała mgłą a drugich pięknym słońcem. Nie zabrakło oczywiście wspólnych spacerów  i biesiadowania w góralskiej karczmie.

Wadowice z HCPT Polska – 04.10.2021r

Po długim czasie w końcu Mieszkańcy i pracownicy Domu, którzy uczestniczyli w pielgrzymkach do Lourdes z fundacją HCPT Polska, mogli wspólnie spotkać się i pojechać na pielgrzymkę  - na razie do Wadowic. Spotkanie z Sylwią, Mateuszem i o. Pawłem z fundacji, sprawiło dużo radości.  Już w autokarze było gwarno i wesoło, ze śpiewem na ustach ruszyliśmy w stronę Wadowic. Zaczęliśmy od Mszy Świętej w Kościele p.w. Św. Piotra Apostoła w Wadowicach, gdzie przyjął nas, oprowadził i opowiedział historię tego miejsca ks. Jan. Był spacer w pięknym jesiennym słońcu a po pysznym obiedzie przejazd ciuchcią i zwiedzanie miejsc związanych z życiem Karola Wojtyły. Zakończyliśmy nasze pielgrzymowanie modlitwą Różańcową. Dzień był piękny, pełen wrażeń, dobrych myśli, wspomnień i radości.

Kultura w czasach izolacji – żywe obrazy.

W odpowiedzi na zaproszenie Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” z Brzezia i Powiatu Wielickiego, 30 września 2021 mieszkanki V działu OT i mieszkańcy VI działu OT, wraz z terapeutkami działu i psychologiem, wybrali się do Muzeum znajdującego się w  Niepołomickim Zamku, gdzie mieli okazję oglądać wystawę prac, pt.„Kultura w czasach izolacji – żywe obrazy”.  Wystawa jest efektem końcowym konkursu, który polegał na przygotowaniu żywego obrazu na zasadzie pastiszu, czyli odmiany stylizacji artystycznej naśladującej istotne cechy jakiegoś dzieła czy stylu. W konkursie wzięły udział osoby ze  Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej z trzech powiatów: wielickiego, bocheńskiego i miasta Krakowa. Zaangażowanie, pomysłowość i podobieństwa przygotowanych prac do dzieł malarstwa zrobiło ogromne wrażenie na mieszkańcach, a personel jeszcze bardziej zmotywowało i zainspirowało do twórczej pracy z mieszkańcami.

Dzień chłopaka.

29 września Mieszkańcy świętowali Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczestniczyli w wydarzeniu „Muzyczna kawiarenka” pt. „ Gdzie Ci mężczyźni…”. W kawiarnianej atmosferze słuchali muzyki, degustowali ciastka ,kawę, herbatę. Atrakcją dla wszystkich była fotoramka, w której uczestnicy imprezy mogli zrobić sobie zdjęcie. Na koniec każdy z Panów otrzymał drobny podarunek od Pań, które z  niewielką pomocą Terapeutek przygotowały dla nich tą uroczystość.

Skip to content