Wydarzenia

Wojsko 🙂

31 sierpnia 2021 roku odwiedzili nas Żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nasze spotkanie miało na celu pokazanie Mieszkańcom na czym polega służba wojskowa, jakie są zadania żołnierzy, jak pracują na co dzień. Mogliśmy zadawać pytania ale i poczuć na własnej skórze jak ciężki jest sprzęt, który na co dzień noszą żołnierze. Przez chwilę poczuliśmy się jak w wojsku, ale przede wszystkim doświadczyliśmy niezwykłej życzliwości i troski. Za przekazaną wiedzę, czas i zainteresowanie serdecznie dziękujemy.

Zajęcia teatralno-artystyczne z Magikiem.

24 sierpnia Mieszkańcy Domu mieli możliwość wzięcia udziału w magicznym wydarzeniu: Magik Arlekin zabrał uczestników w podróż do czarodziejskiego świata iluzji. Mieszkańcy wcielali się w jego asystentów i współtworzyli magiczne sztuczki z kartami, balonami, piłeczkami i innymi rekwizytami. Spotkanie wywołało tyle pozytywnych emocji u mieszkańców, że zdecydowaliśmy się na cotygodniowe warsztaty, by poznać choć część niesamowitych sekretów i sztuczek Magika Arlekina.

Kulinarne szaleństwa w kolorze żółtym.

18 i 19 sierpnia 2021 roku mieszkańcy uczestniczyli w kulinarnych warsztatach z żółtym motywem przewodnim. Panie i Panowie z wielkim zapałem i energią przygotowywali: sernik, jajecznicę, sałatkę z tortellini, desery lodowe i inne przekąski. Nad wszystkim czuwał personel i wspierał mieszkańców, by kuchenne zmagania przebiegały w atmosferze radości i bezpieczeństwa. Po południu odbył się konkurs odgadywania smaków z aspektem edukacyjnym. Mieszkańcy próbowali produktów sobie znanych, ale również tych bardziej nietypowych takich jak patisony, konserwowa dynia, melon czy ser cheddar.

Dzień Gór

Dnia 10 sierpnia 2021 roku w Naszym Domu odbył się Dzień Gór podczas którego mieszkanki Działu V i mieszkańcy Działu VI mieli okazję wysłuchać prezentacji przewodników, p. Jana Puchalskiego i p. Tomasza Popiołka, z Koła Przewodników Tatrzańskich im. Macieja Sieczki w Krakowie. Panowie podzielili się z nami wiedzą na temat górskich wędrówek, ekwipunku potrzebnego, by taka podróż po górach była bezpieczna i przyjemna. Wspólnie obejrzeliśmy również zdjęcia Tatr zmieniających się w zależności od pory roku. Mieszkańcy mieli też okazję przymierzyć wspinaczkowe atrybuty takie jak uprząż z liną czy kask. Po części edukacyjnej, w wyrazie wdzięczności przewodnikom zostały wręczone drobne upominki, a mieszkańcy nagrodzili ich głośnymi brawami i chętnie rozmawiali, wyrażając swoje nadzieje na kolejne interesujące spotkania.

„ Lato, wakacje, podróże…to może nad morze…”

3 sierpnia Mieszkańcy Działów V i VI uczestniczyli w imprezie tematycznej z cyklu „ Wierszowanie, bajkowanie” pt. „ Lato, wakacje, podróże… to może nad morze…”. Zajęcia rozpoczęły się od  prezentacji filmu edukacyjnego „ Lato” . Z filmu uczestnicy dowiedzieli się jak i kiedy zaplanować wakacyjne podróże, gdzie można pojechać, jak bezpiecznie korzystać z uroków lata. Następnie przy wtórze letnich przebojów Mieszkańcy wzięli udział w konkursie, w którym zadaniem było przygotowanie się do plażowania. Uczestnicy rywalizowali na czas. Podczas konkursu było mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu. Kolejny konkurs przeniósł uczestników do czasów dziecięcych zabaw, przy użyciu piasku kinetycznego tworzyli babki i budowle z piasku. Kilka osób musiało zmierzyć się ze znalezionymi w morzu skamielinami, wśród znalezionych skarbów były perły, diamenty, ale także szkielety morskich zwierząt. Naszą podróż nad morze zwieńczył iście letni poczęstunek. Gofry z bitą śmietaną i owocami oraz letnia lemoniada i oranżada.

Ogród Pełen Lawendy w Ostrowie.

Po raz kolejny odwiedziliśmy Ogród Pełen Lawendy w Ostrowie k/Proszowic, tym razem z mieszkankami V Działu. Miejsce to jest niezwykłe, pięknie położone wśród pól i niewielkich wzniesień. Idealne aby uciec od zgiełku miasta i codziennych trosk.

Odwiedziny Alpak z Jeziorkowa.

W dniu 23 lipca odwiedziły nas dwie alpaki z gospodarstwa w Jeziorkowie. Mieszkanki w ogrodzie mogły obserwować, karmić, głaskać, przytulać, wyprowadzać na spacer itp. te przemiłe zwierzęta. Na początku spotkania opiekunowie alpak opowiedzieli o nich kilka słów i przedstawili zwierzęta a później radości z tego spotkania nie było końca.

Muzyczna Kawiarenka

Dnia 13 lipca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Muzyczna Kawiarenka” w której uczestniczyli mieszkańcy Działu V i VI. Tym razem tematem przewodnim były przeboje wspaniałego artysty, śp. Krzysztofa Krawczyka, którego twórczość jest bardzo bliska naszym mieszkańcom. Wspólnie śpiewaliśmy jego najsłynniejsze utwory, a także słuchaliśmy tych mniej znanych, ale niezmiennie bardzo przez wszystkich lubianych.

Święto Policji.

24 lipca obchodzimy święto Policji. Dlatego i my postanowiliśmy  uczcić ten dzień i zaprosić do nas przedstawicieli Policji. Panie Policjantki opowiedziały nam o swojej pracy, o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Jeszcze raz podkreśliły jak ważne jest dla każdego pieszego być widocznym na drodze. Obejrzeliśmy też film edukacyjny. Nasi mieszkańcy dostali odblaski co wywołało wiele radości tym bardziej, że mamy wielu fanów tego sposobu oznaczenia swojej widoczności. Wiele uśmiechów i radości dało nam to spotkanie, za co serdecznie dziękujemy Paniom, które całe swoje serce i wiedzę włożyły w to spotkanie. Wszystkim przedstawicielom Policji życzymy spokojniej i bezpiecznej pracy oraz szczęścia i zdrowia każdego dnia.

Wycieczka do Parku Rozrywki Zatorland.

14 lipca mieszkanki Działu V i mieszkańcy Działu VI wybrali się na całodniową wycieczkę do Zatorlandu. Zwiedzali Park Owadów podziwiając ekspozycję poruszających się owadów w ludzkich rozmiarach. Następie wraz z opiekunami udali się do Parku Ruchomych Dinozaurów, gdzie obejrzeli film w wymiarze 5D, po czym przechadzali się po ścieżce edukacyjnej wśród ruszających się i wydających dźwięki ogromnych dinozaurów. Wycieczka zakończyła się w Parku Mitologii, gdzie podczas rejsu tramwajem wodnym, uczestnicy mogli podziwiać sylwetki starożytnych greckich bogów umieszczonych na wodzie.

Skip to content