Wydarzenia

Dzień Dziecka.

Dzień Dziecka - dzień małych dzieci i tych trochę większych. Były tańce, hulanki, zabawy sportowe. Dla każdego coś miłego. Niektórzy zawędrowali aż na Hawaje racząc się owocowymi drinkami. Były lody a dla fanów bardziej treściwych przekąsek oczywiście grill.

Dzień Sportu.

Dzień Sportu - dla każdego coś innego, wszyscy pełni energii brali udział w przeróżnych konkurencjach. Bez względu na osiągnięte wyniki każdy był zwycięzcą i nagrodzonym. Nie mogło zabraknąć pamiątkowych dyplomów i słodkiego poczęstunku.

Dzień Polskiej Muzyki i Plastyki.

Dnia 15 maja obchodzone jest  Święto Polskiej Muzyki i Plastyki, z tej okazji nasi mieszkańcy przy dźwiękach polskich hitów uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach plastycznych i muzycznych, tworzyli swoje własne dzieła jednocześnie poznając historię polskiego malarstwa i naszych wybitnych twórców .

Wycieczkowy maj.

Korzystając z wiosny, letniej pogody i stabilizującej się sytuacji epidemiologicznej powoli zaczynamy sezon wycieczkowy. Z dużą ostrożnością, w małych grupach odwiedzamy lasy, parki, gospodarstwa agroturystyczne i inne ustronne miejsca, tak aby móc się cieszyć ciszą, ciepłem, zielenią i po prostu pobyć ze sobą na łonie natury. Oby całe nadchodzące lato dało nam szansę na takie właśnie spędzanie czasu wolnego.  

Polska, Moja Ojczyzna.

Z początkiem miesiąca, z okazji Dnia Flagi i Święta Narodowego Trzeciego Maja, mieszkańcy Domu uczestniczyli w różnych warsztatach edukacyjnych i tematycznych. Bohaterami tych warsztatów były symbole i barwy narodowe. Wykonywaliśmy flagi, poznawaliśmy różne regiony Polski i ich charakterystyczne cechy. Śpiewaliśmy wspólnie pieśni patriotyczne. Mamy nadzieję, że nasze uroczystości po raz kolejny rozbudziły w nas wszystkich miłość do naszego kraju.

Dzień Ziemi

22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi.  Zaczęliśmy od posprzątania naszej „kuli ziemskiej” ze śmieci i rozmawialiśmy o konieczności dbania o nasze otoczenie. Pomogła nam w tym piłka przedstawiająca kulę ziemską. Każdy z nas po złapaniu piłki mógł przyłączyć się do  sprzątania. Śpiewaliśmy , że „Ziemia to wyspa zielona,  jest domem ludzi i zwierząt” i tym samym przeszliśmy do drugiej części tematu . Każdy z uczestników losował małą fotografię zwierzęcia , szukał taką samą wśród większych zdjęć.  Pokazywał wszystkim, by następnie przykleić na naszej kuli ziemskiej w miejscu gdzie żyje.  

Dzień Czekolady

Wreszcie odbył się długo wyczekiwany przez nas wszystkich Dzień Czekolady. Każdy z nas mógł bez liczenia zbędnych kalorii zjeść tyle czekolady ile zapragnął. Odbyły się warsztaty kulinarne i cukiernicze, ale także edukacyjne, w trakcie których dowiadywaliśmy się w jaki sposób powstaje czekolada. Było słodko, czekoladowo i bardzo radośnie.

Czerwone Noski

25 lutego 2021 roku odbyło się pierwsze spotkanie on line mieszkańców Domu z Fundacją Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Było ono  przepełnione radością, muzyką i dobrym humorem. Pomimo niepewności przed nieznanym,  biorący w nim udział mieszkańcy od razu polubili Laurkę Recepturkę i Cezarego  Smacznego. Spotkania on line z Fundacją Czerwone Noski Klown w Szpitalu  odbywają się systematycznie. Dni z „Czerwonymi noskami” są  wyczekiwane z niecierpliwością przez mieszkańców. Moc radości płynąca ze  spotkań ma terapeutyczny wpływ na mieszkańców, a także asystujących im terapeutów. Każde z nich jest niespodzianką, pełnym radości podążaniem za mieszkańcem i Jego potrzebami.

Skip to content