Z ogromną przyjemnością podjęliśmy współpracę z Panem Janem Puchalskim – przewodnikiem z Koła Przewodników Tatrzańskich im. M.Sieczki w Krakowie. W ramach współpracy zorganizowano dwie wycieczki do Ojcowskiego Parku Narodowego i Gorczańskiego Parku Narodowego. Pierwsza z wycieczek dnia 05.10.2022 odbyła się szlakiem: Brama Krakowska, Źródełko Miłości , Dolina Prądnika,ścieżka edukacyjno –  przyrodnicza przy muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego,  podzamcze Pieskowej Skały, Maczuga Herkulesa.

Wycieczka do Gorczańskiego Parku Narodowego odbyła się 11.10.2022. Nasz spacer Doliną Kamienicy rozpoczęliśmy w miejscowości Rzeki. Malownicze krajobrazy wzdłuż potoku Kamienicy zachwycały jesiennymi kolorami i różnorodnością przyrody. Dzielnie maszerujący Mieszkańcy dotarli do Papieżówki, która była też miejscem zasłużonego odpoczynku.

Przewodnik naszej grupy podczas obu wycieczek zajmująco opowiadał o przyrodzie, górach, zwierzętach i pomnikach przyrody. Pan Jan zachwycił nas wszystkich wiedzą na temat Parków Narodowych. Jego opowieści były zajmujące, barwne i  bardzo ciekawe, za co Mu serdecznie dziękujemy!

Skip to content